Ako užívať zelené nápoje?

zeleny napojVšetky zelené nápoje nám poskytujú obrovskú výhodu jednoduchého doplnenia „zelených“ živín bežne prijímaných zo zelených rastlín a zeleniny, ktoré nám často v strave chýbajú. Zelené nápoje obsahujú rozličné alkalizujúce živiny a ich pravidelné užívanie hrá dôležitú rolu vo vytvorení a udržaní zásaditého prostredia v našom tele.

Každý zelený nápoj má trochu iné vlastnosti v závislosti od zloženia, kvality spracovania a kvality uskladnenia. Výhoda značky Pure Planet je v tom, že sú dodržané vysoké štandardy kvality od výroby až po spotrebiteľa. Sušené zelené nápoje, ako Zelený Kamut, sú pripravované šetrným procesom bez použitia tepla a tak sú v nich zachované živé enzýmy a vitamíny. Pri výbere zeleného nápoja je dobré sa riadiť aj chuťovými vnemami a signálmi tela. Keď nájdete dobrý (pre seba) zelený nápoj, budete sa pravdepodobne ráno budiť s chuťou si ho dať.

Aj keď sa zelené nápoje líšia, zvyčajne sa užívajú 1-4 dávky denne. Jedna čajová lyžička prášku sa rozmieša s čistou vodou (najlepšie filtrovanou), alebo čerstvou šťavou. Jednu dávku si treba rozmiešať v 200 - 500 ml, prípadne až 1l vody. Zo začiatku je lepšie piť polovičnú dávku, teda ½ čajovej lyžičky v 500 ml vody. Počas dvoch týždňov môžete postupne zvyšovať na plnú dávku. Niektorí ľudia môžu mať totiž príznaky detoxikácie, a preto je lepšie nezačínať hneď z ostra.

Správna hydratácia

Pre väčšinu ľudí je nepredstaviteľné vypiť 4l vody denne. Najskôr si radšej vyberte menší cieľ, ako napríklad 1,5l a postupne zvyšujte až na 3l. Na 4l sa nemusíte dostať vôbec, pretože to možno práve Vaše telo nevyžaduje. Určite sa do ničoho netlačte. Jednoducho len nezabudnite piť! Mnoho chorôb je v skutočnosti spôsobených dehydratáciou. Majte pri sebe stále 1l alebo 1,5l fľašu a uvidíte, že už len to, že sa Vám voda pripomenie, veľmi pomôže. Ak budete nosiť so sebou zelený nápoj vo fľaši, nezabudnite ju vždy pretrepať predtým, ako sa napijete. Namiešaný zelený nápoj vydrží asi hodinu, kým sa mierne zmení jeho chuť a stratia sa niektoré živiny.

Zelené nápoje sa veľmi hodia na prípravu rôznych zdravých koktejlov, šejkov a smoothies – hustých štiav. Zopár vybraných receptov nájdete na stránke recepty