Kvalita Havajskej Spiruliny

Havajská Spirulina má najvyššiu kvalitu a najvyšší obsah živín, aký je dnes celosvetovo dostupný. Pestuje sa na pobreží Kailua-Kona, ktoré je jedinečné intenzívnym slnečným žiarením, celoročnými miernymi teplotami a nízkymi zrážkami. Umiestnenie farmy bolo vybrané na základe vedeckých poznatkov. Havajská Spirulina sa tu pestuje už viac ako 20 rokov.

farma-hawai-spirulina

Pestuje sa v plytkých, otvorených nádržiach (asi 20 cm hlbokých), susediacich s Tichým Oceánom. Nádrže sa napúšťajú kombináciou čerstvej sladkej vody a doplnkovej slanej vody čerpanej z veľkých hĺbok oceánu. Čistá voda z hlbín oceánu sa pridáva ako bohatý zdroj minerálov a stopových prvkov. Táto voda obsahuje 94 stopových prvkov, čo robí z Havajskej Spirulíny svetový unikát.

Farma sa nachádza v biologicky bezpečnej zóne. To je prostredie bez kontaminácie pesticídmi, herbicídmi a odpadmi z výroby. Je to prostredie, ktoré ma najbližšie k prírode. Spomedzi rôznych pestovateľov Spiruliny je Havajská najčistejšia aj vďaka čistému prostrediu a čistej vode.

Havajská Spirulina má status GRAS, je Kosher a má certifikáty GMP a ISO. Je sušená patentovaným procesom Ocean Chill Drying™, vďaka ktorému sa zachováva kvalitnejší obsah živín. Obsah karotenoidov a kľúčového antioxidantu SOD je preto na najvyššej úrovni. A tu sú čísla v porovnaní s Kalifornskou Spirulinou a Indickou Bio Spirulinou:

porovnanie spirulina

havajska spirulina ziviny

Tabuľky s údajmi boli prevzaté zo stránky spirulina.sg