Účinky zelených nápojov

zelenykamutZelené nápoje alkalizujú, čiže neutralizujú prebytočné kyseliny, ktoré sa v dôsledku dnešnej typickej stravy hromadia v našom tele. Následkom pitia zelených nápojov, môžete pocítiť prílev energie a už nebudete cítiť takú silnú chuť na sladké a kofeín ako predtým. Tiež sa ľudia zvyknú cítiť ráno čerstvejší po prebudení. Zelené nápoje môžu pomôcť zdolať choroby, zvyšujú odolnosť voči infekciám a dramaticky znižujú počet kvasiniek a toxínov v tele.

V zelených nápojoch je zastúpené široké spektrum vitamínov a zásaditých minerálov ako horčík, draslík, vápnik, sodík, mangán a zinok. Sú v nich prirodzene obsiahnuté antioxidanty, napríklad aj ľudským telom vyrábaný antioxidant super-oxid dismutáza. Sú veľkým zdrojom živých aktívnych enzýmov, čím podporujú zdravé trávenie. 

Mladé zelené trávy neobsahujú lepok. Lepok sa vyskytuje v dozretej pšenici a príbuzných obilninách, ale keď sa zožnú ešte ako tráva, nenachádza sa v nich lepok. Zrná obilnín sa tiež znehodnocujú skladovaním a nevhodnými procesmi pri výrobe pečiva, takže ich poznáme ako silne kyselinotvorné. Mladé vyklíčené obilniny sú naproti tomu živé, ľahko vstrebateľné, plné živín a veľmi zásadotvorné.

Konkrétne účinky zelených nápojov od Pure Planet:

ZELENÝ KAMUT

Očisťuje a detoxikuje, podporuje regeneráciu buniek, zdravý imunitný systém, zvyšuje energiu, znižuje pocit únavy, zabezpečuje zásadité živiny a tým podporuje zdravú hladinu pH v tele a poskytuje živiny obsiahnuté v listovej zelenine. 

HAVAJSKÁ SPIRULINA

Spirulina obsahuje všetky dôležité základné živiny. Obzvlášť cenné sú výborne vstrebateľné bielkoviny v komplexnom zastúpení a modro-zelené farbivo fykocyanín, ktoré má silné antioxidačné, antikarcinogénne a protizápalové účinky.  Obzvlášť vhodná je pre športovcov, diabetikov, pri tráviacich ťažkostiach, nadváhe, pre ľudí vystavených sústavnému stresu, nesprávne sa stravujúcich a fyzicky ťažko pracujúcich.

ČERVENÉ MORSKÉ RIASY PLUS

Pomáha imunitnej odpovedi tela na celý rad baktérií, plesní a vírusových patogénov. Nutričná podpora pre ľudí trpiacich vírusovými infekciami ako je herpes, vírus chrípky, Epstein-Barrovej vírus a premnoženie kvasiniek Candida.

Všeobecne o tom, ako sa užívajú zelené nápoje sa dozviete tu.